Bugun...Denver Havalimanın Sırrı Ne?
Tarih: 18-09-2017 08:54:25 Güncelleme: 18-09-2017 09:08:25 + -


KIYAMET 2094’TE Mİ KOPUYOR? YENİ DÜNYA MI KURULACAK? DENVER HAVALİMANININ SIRRI NE? Denver Havalimanı yapım aşamasından beri bir çok tartışmalara yol açmıştır. Genişliği, yapım süresi, ayrılan bütçenin 15 katına çıkması ve içinde bulunan heykeller ve tablolar insanın aklında soru işaretleri bırakıyor. Bir de üzerine 2094 te açılması için YENİ DÜNYA KOMİSYONU imzalı bir de zaman kapsülü yerleşince iyiden iyiye iş esrarengiz bir hale dönüşüyor.

facebook-paylas
Tarih: 18-09-2017 08:54

Denver Havalimanın Sırrı Ne?

KIYAMET 2094’TE Mİ KOPUYOR?  YENİ DÜNYA MI KURULACAK?
DENVER HAVALİMANININ SIRRI NE?

Denver Havalimanı yapım aşamasından beri bir çok tartışmalara yol açmıştır. Genişliği, yapım süresi, ayrılan bütçenin 15 katına çıkması ve içinde bulunan heykeller ve tablolar insanın aklında soru işaretleri bırakıyor. Bir de üzerine 2094 te açılması için YENİ DÜNYA KOMİSYONU imzalı bir de zaman kapsülü yerleşince iyiden iyiye iş esrarengiz bir hale dönüşüyor. Amerikan Başkanları, seçimlerden hemen sonra bu havalimanın da inceleme yapmaları da bir diğer ilginç nokta. İngiliz Kraliyet ailesinin de Denver Havalimanı yakınlarından arsa alması hem İngiltere’yi hem de diğer ülkelerin kafasını hayli karıştırdı. IATA Kodu: DEN ve ICAO kodu: KDEN olan Denver havalimanına ne yazık ki Türkiye’den direk uçuş bulunmamakta. 

Koloradonun Denver Şehrinde bulunan ve bu şehrin ismini alan Denver Havalimanı Amerikada ki en büyük havalimanıdır. 141 km2  yani 141.000 dönüm üzerine kurulmuş olan Denver Havalimanın pisti 16R/34L ve uzunluğu 16.000 feet (4877 metre) ile Amerika’nın en uzun sivil pistine sahip. Toplamda ise 6 adet pisti bulunuyor.
Gizemi Ne?
Kırmızı Gözlü At
Denver Havalimanına inişten sonra sonra İncil’de yer alan kıyamet alametlerinden biri olarak bahsedilen Vahiy de tasviri yapılan Kırmızı Gözlü Kıyamet Atı direk gözünüze çarpıyor.  10 metre yüksekliğinde ve 4 ton olan bu heykel yapımı sırasında Heykeltraş Luis Jiminez’in üzerine düşerek ölümüne sebep olmuş ve heykeli heykeltraşın oğulları tamamlamıştır.
Anubis Heykeli
Mısır Mitalojisine göre Nephythys ve Seth’in oğlu olduğu kabul edilir. Çakal başlı Anubis her zaman ölümle birlikte anılırdı. Ve ölen Osiris’i mumyaladığı için görevinin tüm ölüleri korumak ve yüceltmek olduğuna inanılır. Çakallar ölü insanlardan ve mezarlardan bilinmeyen bir sebeple her zaman uzak dururlar.
İfritler
Dünyanın 6 yıl üst üste en modern havalimanı olarak seçilen Denver Havalimanında bavuldan çıkan İfritler karşınıza çıkıyor.
Yeni Dünya Komisyonu ve Zaman Kapsülü
Denver Havalimanının en büyük salonunda ise ABD de resmi olarak bulunmayan YENİ DÜNYA KOMİSYONU ‘nun bir zaman kapsülü bulunmakta.  Bu zaman kapsülünün 2094 yılında açılacağı biliniyor.
Havalimanın Görünümü
Google haritalarından, ve Android ve İOS işletim sitemli telefondan kolaylıkla aratabileceğiniz Denver Havalimanına kuş bakışı baktığınızda Nazi sembolünü kolaylıkla görebilirsiniz. Amerika’nın bir çok bölgesinde bulunan bu işaret neden Denver Havalimanında da mevcut? Bu sorunun cevabını ise bir sonraki yazımda sizlerle paylaşacağım.


Tablolar
Terminal binasının içerisinde bulunan tablolar oldukça düşündürücü.  14 yaşında toplama kampında bulunan Hama Herchenberg’in bir mektubu da yolcuların dikkatini çekiyor. Bu mektup 1943 yılında Auschwitz de kaleme alınmış olup tercümesi şu şekildedir;
“ Bir zamanlar başka dünyaları merak eden küçük bir çocuktum. Artık çocuk olmaktan çıktım. Çünkü korkuyu öğrendim nefret etmeyi öğrendim, Düşmalarla, darağacında urganlarla  ve düşmalarla yaşayan bir çocuk, ne trajedi. Hala inancım tam, bügün sadece uyudum ama bir gün uyanacağım tekrardan ve bir çocuk gibi gülüp oyanamaya başlayacağım.”
Bir başka tablo da ise Nazi üniformasını andıran gaz maskeli, kılıçlı bir asker… Kılıcın ucunda beyaz barış güvercini … Arkada gökkuşağı ve yıkılmış binalar ile ellerinde ölü çocuklarıyla ağlayan anneler…
Bir diğer tabloda ise gaz maskeli bu askerin ölü bir halde yanında silahları ile yattığını görüyoruz. Çevresinde de dünyadaki ülkelerden yerel kıyafetleri ile bazı bayrakları… Barış yazıları da farklı dillerde yazılmış.
Yine bir başka tablo da ise çeşitli ırklardan çocukları bir yerli etrafında görüyoruz. Birlikte yerden yetişmiş bir bitki etrafında toplandıklarını ve önlerinde hayvanların olduğunu görüyoruz.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ünde üzerinde çok durduğu ve araştırma yapılması için Tahsin Bey’e emir verdiği Mu Kıtası ile ilgili olarak ta Maya kültürü çizgileri ile kıyafetler göze çarpıyor. Ölü hayvanların ve Ölü insanların tasvir edildiği daha bir çok tablo Denver Havalimanına yerleştirilmiş. Semboller arasında siyah tenli bir kadının boynunda ki zincir, ölü olarak yatan kızın göğsündeki haç ve kıyametin gizli sembolü olarak kabul edilen güller öne çıkıyor.
Başkanlardan Seçim Sonrası Ziyaret
Amerikan Başkanları seçimleri kazanır kazanmaz ilk ziyaret ettikleri yer genellikle Colorado bölgesi oluyor. Yapım aşamasında ve sonrasında harcanan ödenek ile de bir çok defa gündeme oturmuş olan Denver Havalimanına inişlerde pilotların minumumlarda inmesi isteniyor. Bunun sebebi havalimanının altında büyük yaşam alanlarının inşa edildiği düşünülüyor. İngiliz Kraliyet ailesinin de bu bölgeden yer alması kafaları iyice karıştırdı. Altın sembolünün ve Astronot heykellerinin de yer aldığı Denver havalimanın yanında yakın bir zamanda bitecek olan piramidin hikayesi ise başka bir bilinmez. Havalimanının yanında neden devasal bir piramit yapılsın? Yine haritalarda havalimanının doğusunda bu piramiti görmeniz mümkün.
Bu galakside yalnız mıyız bilinmez ama ortada kafaları karıştıran birçok unsur var. Yorum sizin…


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Pilotlar Günü
  Pilotlar Günü
 • UZAY FOTOĞRAFLARI
  UZAY FOTOĞRAFLARI
 • SİVİL HAVACILIK
  SİVİL HAVACILIK
 • HAVACILIK
  HAVACILIK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Pilotlar Günü
 2. UZAY FOTOĞRAFLARI
 3. SİVİL HAVACILIK
 4. HAVACILIK
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MUTLU YILLAR
  MUTLU YILLAR
 • SİHİRLİ ODUNLAR
  SİHİRLİ ODUNLAR
 • IVANO FRANKIVSK
  IVANO FRANKIVSK
 • F-4 PİLOT KAMERASI
  F-4 PİLOT KAMERASI
 • UÇAN ADAMLAR
  UÇAN ADAMLAR
 • HELSINKI
  HELSINKI
 1. MUTLU YILLAR
 2. SİHİRLİ ODUNLAR
 3. IVANO FRANKIVSK
 4. F-4 PİLOT KAMERASI
 5. UÇAN ADAMLAR
 6. HELSINKI
VİDEO GALERİ
YUKARI